Dubai Mall zostanie rozbudowany!

Największe centrum handlowe na świecie, Dubai Mall, położone w Dubaju, stanie się jeszcze większe. Emaar ogłosił projekt rozbudowy Dubai Mall o wartości 1,5 miliarda AED.

Foto: Emaar

Dubai Mall, znany jako największe centrum handlowe na świecie, wkrótce powiększy swoją przestrzeń. Założyciel Emaar Properties, Mohamed Alabbar, przekazał tę wiadomość, mówiąc: „Nowa rozbudowa Dubai Mall to dodatek do jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Jesteśmy wdzięczni naszym szanownym gościom i lojalnym klientom, a także naszym partnerom, sprzedawcom detalicznym i władzom rządowym za ich wsparcie.”

Projekt rozbudowy Dubai Mall za 1,5 miliarda AED

Projekt rozbudowy o wartości 1,5 miliarda AED ma na celu nie tylko zwiększenie powierzchni handlowej, ale także wzbogacenie oferty usługowej i rekreacyjnej dla gości. Nowa część Dubai Mall ma zawierać dodatkowe sklepy, restauracje oraz strefy rozrywki, które przyciągną jeszcze więcej odwiedzających.

Dubai Mall odwiedziło w 2023 roku rekordową liczbę 105 milionów gości, co stanowi wzrost o ponad 19% w porównaniu z 88 milionami w roku poprzednim. Ten ogromny wzrost liczby odwiedzających podkreśla potrzebę rozbudowy, aby pomieścić rosnącą liczbę turystów i mieszkańców korzystających z tego imponującego obiektu.

Źródło: lovin.co

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.