W Dubaju odbywają się targi Boat Show

Od 28 lutego do 3 marca 2024 w Dubaju odbywa się Dubai International Boat Show 2024. To jedna z najpopularniejszych imprez żeglarskich na całym świecie, która odbywa się w tym mieście od ponad 20 lat. Co znajdziesz na miejscu tej wyjątkowej, żeglarskiej imprezy?

Dubai International Boat Show 2024, foto: Podróże z Hubertem

Luksusowe i nowoczesne jachty, najnowsze branżowe rozwiązania i targi najnowszych technologii inżynierskich – właśnie to można znaleźć na rozpoczynającej się dziś imprezie Dubai International Boat Show 2024. Dubajskie Międzynarodowe Targi Żeglarskie to najbardziej wyczekiwana impreza żeglarska w sezonie. Odbywa się ona od ponad 20 lat i jest największym tego typu eventem w regionie, jak i na całym świecie. Odbywa się w Dubai Harbour, czyli w głównym porcie w Dubaju. Co można zobaczyć na miejscu?

Dubai International Boat Show – edycja 2024

Dubai International Boat Show w tym roku obchodzi swoją kolejną edycję i w rok 2024 wchodzi z jeszcze większym rozmachem. Jest to niepowtarzalna okazja do obejrzenia najnowszych superjachtów, luksusowych statków z całego świata i najnowszych rozwiązań technologicznych w branży jachtowej. To idealne wydarzenie dla zainteresowanych zakupem lub sprzedaniem jachtu, ale także dla turystów, miłośników żeglarstwa i innych. Nawet jeśli nie znacie się na żeglarstwie, tak jak ja, to z pewnością nie będziecie się tam nudzić.

Na miejscu jest pełno łodzi, zacumowanych w przystani Dubai Marina na czas imprezy, które są na sprzedaż. Można wejść do środka i zobaczyć jak wyglądają od kuchni najdroższe i najbardziej luksusowe jachty na tej planecie. Z pewnością towarzyszyć nam będzie mnóstwo lokalnych kupców z państw arabskich, więc będziesz mógł poczuć się jak prawdziwy kupiec dóbr luksusowych.

Jachty to jednak nie wszystko. Cały teren imprezy to gigantyczna wystawa – można tu zobaczyć stoiska inwestorów z rynku nieruchomości, firm produkujących jachty, które pokazują swoje innowacyjne rozwiązania, a także stoiska firm z najnowszymi komponentami. Są też luksusowe samochody, bolidy Formuły, Food Trucki do przekąszenia czegoś oraz specjalne stoiska dla zaawansowanych żeglarzy lub zapalonych rybaków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dubai International Boat Show 2024 – najważniejsze informacje

Dubai International Boat Show 2024 – odbywa się w dzielnicy Dubai Harbour, około półgodziny pieszo od Princess Tower. Impreza trwa codziennie do 3 marca od godziny 15:00 do 20:00, z wyjątkiem 1 i 2 marca, kiedy to czas trwania targów zostanie wydłużony do godziny 21:00.

Gdzie znajdę bilety? Bilety na Dubai International Boat Show 2024 kupisz na miejscu lub na stronie Dubai International Boat Show 2024.

Jak najlepiej dojechać na miejsce? Jeśli mieszkasz w dzielnicy innej niż Dubai Marina, najkorzystniej będzie pojechać metrem na stację Sobha Reality i stamtąd pieszo lub taksówką na Dubai Harbour.

Dubai International Boat Show 2024, foto: Podróże z Hubertem

Dubai International Boat Show 2024, foto: Podróże z Hubertem

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.