Dubai Air Show już niebawem!

Jedna z najważniejszych imprez branży lotniczej na świecie Dubai Air Show zbliża się wielkimi krokami. Ta spektakularna impreza odbędzie się na międzynarodowym lotnisku Al Maktoum (DWC) na południe od Dubaju i z pewnością przyciągnie uwagę miłośników lotnictwa i nie tylko.

Impreza ta odbywa się co dwa lata na lotnisku DWC w Dubaju i gromadzi w jednym miejscu przedstawicieli ponad 1400 firm z branży lotniczej, którzy prezentują najnowsze osiągnięcia i produkty swoich przedsiębiorstw. Dubai Air Show jest znacznie więcej niż tylko targami lotniczymi – to także miejsce, w którym ogłaszane są kluczowe informacje dotyczące rozwoju lotnictwa w regionie.

Oczekuje się, że na tegorocznych targach zostanie zaprezentowanych ponad 180 samolotów różnego rodzaju, a liczba gości przekroczy 100 000. Impreza odbędzie się w dniach od 13 do 17 listopada 2023 roku.

Organizatorzy budują specjalne trybuny, gdzie publiczność może śledzić widowiska z udziałem samolotów wojskowych i cywilnych. Warto dodać, że nie brakuje spektakularnych pokazów odrzutowców oraz imponujących prezentacji maszyn, takich jak Boeing 777X.

Dla osób zainteresowanych wizytą na tym wydarzeniu, organizatorzy przewidują specjalną strefę Skyview. Aby uzyskać dostęp do tej strefy, należy zarejestrować się w celu otrzymania bezpłatnych biletów. Jednak proces rejestracji w tej strefie jeszcze się nie rozpoczął, dlatego warto śledzić oficjalną stronę wydarzenia.

Źródło: dubaiairshow.aero

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.