Droższe bilety na Wieżę Eiffla – jak wygląda podwyżka?

W połowie czerwca zastąpi zmiana cennika biletów na jedną z największych atrakcji na świecie – Wieżę Eiffla. Symbol Paryża będzie jeszcze droższy dla zwiedzających. Jak wyglądają podwyżki i ile będą kosztować bilety na Wieże Eiffla w 2024 roku?

Wieża Eiffla, Paryż/ Fot: Il Vagabiondo, Unsplash

Najbliższe tygodnie to ostatni czas na tańszy wjazd na szczyt Wieży Eiffla. Największa atrakcja Paryża od połowy czerwca podrożeje. Podwyżki nie będą symboliczne, a bilety na poziom 2 i 3 konstrukcji podrożeją nawet o 5 euro. Jak będą wyglądać ceny wejścia na Wieżę Eiffla od czerwca 2024 roku?

Podwyżka cen biletów wjazdu na Wieże Eiffla

Podwyżki cen biletów mają wejść w życie w połowie czerwca 2024 roku. Wyższe ceny biletów są spowodowane koniecznością większych wydatków na prace remontowo-architektoniczne i pokrycie strat budżetowych z czasów pandemii Covid-19. Ceny biletów będą większe nawet o 20 procent. Tak wyglądają zmiany:

  • Wjazd na 2 poziom + wjazd na szczyt windą – zamiast 29,40 euro będzie 35,30 euro
  • Wejście na 2 poziom schodami – zamiast 11,80 euro będzie 14,20 euro

To są przykładowe podwyżki cen. Ceny biletów będą wyższe dla każdej grupy wiekowej: dla dorosłych, studentów oraz dzieci.

Źródło: tvn24.pl/biznes/ze-swiata/wieza-eiffla-bilety-i-ceny-2024-zmiana-cennika-od-czerwca-ile-wyniesie-podwyzka

Widok z Pola Marsowego na Wieżę Eiffla/ Tło: Il Vagabiondo, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.