Drony zrewolucjonizują rynek kurierski w Dubaju

Dubaj szykuje rewolucję w transporcie kurierskim, umożliwiając dostawy z wykorzystaniem dronów. Władze miejskie (DM) prognozują wprowadzenie dostaw za pomocą dronów już w nadchodzącym roku. To innowacyjne rozwiązanie, będące częścią projektu Dubai Horizon System, ma przyczynić się do ułatwienia dostaw i poprawy bezpieczeństwa żeglugi powietrznej w emiracie.

Dubaj, foto: Denys Gromov/ Pexels

Według władz Dubaju, dostawy dronami wkrótce mogą stać się rzeczywistością. Planowane jest wykorzystanie dronów do dostarczania przesyłek, leków i żywności, zgodnie z projektem Dubai Horizon System, będącym drugą fazą inicjatywy Dubai Digital Twin.

Wesam Lootah, dyrektor generalny sektora usług wsparcia korporacyjnego w DM, wyjaśnił, że obecnie trwają prace nad mapowaniem przestrzeni powietrznej emiratu, aby określić trasy i miejsca lądowania dla dronów. Projekt ma na celu stworzenie cyfrowej repliki Dubaju, zarówno na mapach 2D, jak i 3D, w ramach inicjatywy Dubai Digital Twin.

Dostawy dronami miałyby wpłynąć na poprawę płynności operacji i zapewnić bezpieczeństwo wsród lotów powietrznych w Dubaju. Zakończenie projektu mapowania otworzy drzwi na dostarczanie różnego rodzaju towarów przy użyciu dronów, stając się innowacyjnym krokiem w obszarze logistyki i dostaw w mieście.

Źródło: khaleejtimes.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.