Dominikana znosi wszystkie obostrzenia i restrykcje w państwie!

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Władze Dominikany ogłosiły całkowite zniesienie obostrzeń wewnątrz państwa, które wcześniej obowiązywały z powodu pandemii. Znika obowiązek noszenia masek, limitów w przestrzeni publicznej i tym podobnych. Sukces udało się osiągnąć dzięki jednemu z najwyższych procentów zaszczepienia społeczeństwa na świecie.

16 lutego władze Dominikany poinformowały na specjalnej konferencji, że na terenie całego państwa przestały obowiązywać restrykcje i ograniczenia, wprowadzone w celu walki z Covid-19. W praktyce oznacza to jeden prosty fakt: brak jakichkolwiek ograniczeń na miejscu. Znikają maski, limity, paszporty zdrowotne.

Jest to świetna informacja z perspektywy turystycznej, gdyż wybierając się na Dominikanę nie będziemy musieli się martwić, jak wygląda sytuacja pandemiczna na miejscu.

Władze podkreślają, że po długiej walce Dominikana w końcu może oddychać wolnością. Fale zakażeń udało się pokonać społeczeństwu dzięki bardzo wysokiemu procentu zaszczepienia, jednemu z najwyższych na świecie.

Jak czytamy na stronie gov.pl, jedynym obostrzeniem wjazdowym pozostaje formularz.
„Od 1 lutego 2021 roku obowiązkowe jest wypełnienie elektronicznego formularza wjazdu/wyjazdu. Formularz dostępny jest pod adresem: https://eticket.migracion.gob.do.”

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.