Do strefy Schengen wracają źródełka z wodą pitną

Od 7 sierpnia na terenie całej strefy Schengen powracają na lotniskach źródełka z pitną wodą. Wszystkie były praktycznie ciągle zamknięte od marca 2020, co ma nierozłączny związek z początkiem pandemii.

Fot: Lotnisko Chopina

W końcu pasażerowie otrzymują coraz więcej dobrych informacji. Tym razem dobre wieści dotyczą źródełek wody pitnej na lotniskach.

Od 7 września źródełka znowu będą czynne na wszystkich lotniskach należących do strefy Schengen. W skrócie znaczy to, że powrócą one na wszystkich polskich lotniskach i na najczęstszych europejskich destynacjach, uczęszczanych przez Polaków.

Źródełka oczywiście posiadają kran z wodą czystą i zdatną do picia. Można dzięki takiemu źródełku nalać wody do pustej butelki lub bidonu. Trzeba przypomnieć też o zakazie wnoszenia na teren lotniska za kontrolą bezpieczeństwa opakowań z płynami powyżej 100 mililitrów.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.