Do Polski wchodzi biuro podróży z Kazachstanu

W Polsce oficjalnie rozpoczęło sprzedaż biuro podróży z Kazachstanu, Kompas Global. Jakie kierunki oferuje nowa firma? Egipt, Tajlandia lub Turcja.

Nowe biuro podróży będzie oferować wycieczki min. do Turcji/ Fot: Serdar Dincer, Unsplash

Rynek biur podróży w Polsce powiększa się. W naszym kraju pojawił się nowy gracz i to z nietypowym pochodzeniem. Do Polski wchodzi nowe biuro podróży – kazachskie biuro podróży Kompas Global. To touroperator ze 100% kapitałem z Kazachstanu, założona w 2005 roku. Jej ogólne obroty to około 500 tysięcy turystów rocznie, a biuro współpracuje z prawie 10 tysiącami agentów turystycznych w różnych miejscach na świecie.

Nowe biuro podróży w Polsce. Gdzie polecą turyści?

Jak czytamy na portalu turystyka.rp, centrala Kompas Global mieści się w dwóch kazachskich miastach: Ałmatach i stolicy Kazachstanu, Astanie. W Polsce firma na ten moment zatrudnia dopiero 12 osób, w tym Polaków, Ukraińców i Białorusinów. Polska będzie 9 państwem w działalności tego biura podróży. Wcześniej Kompas Global działał w: Kazachstanie, Uzbekistanie, Białorusi, Ukrainie, Mołdawii, Tadżykistanie, Kirgistanie i Azerbejdżanie.

Gdzie polecą turyści z nowego biura podróży? Póki co Kampus Global zaoferuje swoim klientom 4 kierunki: Tajlandię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcję i Egipt. W tych dwóch ostatnich turyści dostaną polskiego rezydenta. W przyszłości biuro planuje rozszerzyć ilość oferowanych kierunków. Pierwszym krokiem będą kraje Morza Śródziemnego.

Źródło: rp.pl/ do-polski-wchodzi-nowe-biuro-podrozy-oferuje-wakacje-w-turcji-i-egipcie

Marsa Alam, Egipt/ Tło: Ahmad Ajmi, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.