Do końca roku w Chinach ma działać 241 lotnisk cywilnych

Urząd Lotnictwa Cywilnego Chin zapowiedział, że do końca roku w Chinach funkcjonować 241 lotnisk cywilnych. Państwo środka od dawna znajdują się w czołówce rankingu posiadanych lotnisk i ciągle gonią lidera – USA.

Fot: Unsplash.com

Rozwój lotnisk jest skutkiem wdrożenia przez Chiny planu pięcioletniego na lata 2016-2020. Plan ten skupiał się na postępie w skali i tempie budowy nowych lotnisk oraz inwestycji towarzyszących, takich jak infrastruktura. Państwo środka wypełnia swoje założenia pomimo kryzysu i planuje oddać 241 lotnisko cywilne przed końcem roku.

Chiny są drugim co do wielkości rynkiem lotniczym na świecie, z przewozem 660 milionów pasażerów w ubiegłym roku. Koniecznie jest więc inwestowanie w kolejne lotniska cywilne.

W tym momencie Chiny posiadają trzy lotniska „klasy światowej”, dziesięć międzynarodowych hubów lotniczych, 29 regionalnych portów lotniczych oraz szereg mniejszych lotnisk.

Źródło:

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.