Dłuższa doba? Zaskakujący pomysł norweskiej gminy

Gmina Vadso, jedna z najbardziej wysuniętych na północ regionów Norwegii, zaskoczyła światową społeczność propozycją ustanowienia strefy czasowej z 26-godzinną dobą.

Foto poglądowe: Seth kane/ Unsplash

Władze tej norweskiej gminy zwróciły się do Komisji Europejskiej o wsparcie w realizacji swojego nietypowego pomysłu. Chcą stworzyć strefę czasową, w której doba trwałaby aż 26 godzin.

26-godzinna doba nowym pomysłem Gminy Vadso w Norwegii

Burmistrzyni Vadso, Wenche Pedersen, podkreśliła, że celem tej inicjatywy jest przyciągnięcie nowych mieszkańców do tego odległego regionu. Mimo że szczegóły wprowadzenia tej zmiany nie zostały jeszcze ustalone, Pedersen jest przekonana, że wydłużenie dnia może być atrakcyjne dla wielu osób.

Dodatkowe godziny w ciągu dnia mogłyby być wykorzystane nie tylko na pracę czy naukę, ale także na spędzanie czasu z rodziną oraz rozwijanie zainteresowań i hobby. W obliczu aktualnych wydarzeń geopolitycznych, burmistrzyni podkreśla, że zagęszczenie populacji tego obszaru jest teraz bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: politico.eu

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.