Disney otworzy prywatną wyspę dla swoich fanów

Przedstawiciele firmy oświadczyli podczas D23 Expo, że niedługo zostanie uruchomiona nowa atrakcja dla wszystkich miłośników bajek. Będzie to port na jednej z karaibskich wysp, urozmaicony licznymi niespodziankami i udogodnieniami.

zdjęcie: Disney

Light Point na wyspie Eleuthera na Bahamach zaprojektuje Joe Rohde, nazywany w branży Midasem parków rozrywki, ponieważ każdy jego projekt zamienia się w żyłę złota. Budowa ma ruszyć po uzyskaniu pozwoleń od władz kraju, wstępnie w przyszłym roku. Otwarcie portu jest zaplanowane trzy lata później.

Poza parkami rozrywki i przemysłem filmowym, Disney ma również swoje własne statki rejsowe.  W nowym projekcie chodzi o to, by po zejściu na ląd turyści dalej czuli magię, która rozpoczęła się już na pokładzie statku. 

W trakcie konferencji firma ujawniła też nazwę i techniczne detale nowego statku wycieczkowego. “Wish’’ (z ang. „życzenie”) będzie oferował 1250 kabin dla gości, a także moc atrakcji od Disneya. Atrium statku będzie jasną i elegancką przestrzenią inspirowaną bajką, a na rufie statku będzie widniała Roszpunka. 

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.