Darmowe wstępy do rezydencji królewskich w listopadzie

Już po raz dwunasty pałace i rezydencje królewskie w Polsce otwierają swoje podwoje dla miłośników historii i kultury. W ramach akcji „Darmowy Listopad,” zapoczątkowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jedenaście instytucji kulturalnych udostępnia swoje zbiory i przepiękne wnętrza bez żadnych opłat przez cały listopad.

Zobacz również: 🗺️ Poradnik Podróżnika: 🇵🇱 Kraków – miasto królów polskich

Zamek w Malborku, foto: JanNijman/ Pixabay

Darmowe zamki w listopadzie – darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2023

Ta wyjątkowa inicjatywa daje wszystkim okazję do zapoznania się z bogatym dziedzictwem Polski, które tkwi w rezydencjach królewskich, pałacach i zamkach.

– Od początku w kampanii uczestniczą najbardziej ikoniczne polskie rezydencje królewskie, takie jak: Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie czy Zamek Królewski w Warszawie. Do tego prestiżowego grona w ostatnich latach dołączyły muzea w  Sandomierzu, Lublinie i Malborku, które również mają zamkowe siedziby, oraz Zamek Żupny w Wieliczce. W ubiegłym roku do akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” dołączył Zamek Królewski w Poznaniu oraz zamki w Kwidzynie i Sztumie – oddziały Muzeum Zamkowego w Malborku czytamy na stronie rządowej.

Rezydencje królewskie za darmo – darmowe zwiedzanie w listopadzie

Czas „Darmowego Listopada” to nie tylko okazja do podziwiania stałych i czasowych wystaw, ale także do uczestnictwa w spotkaniach edukacyjnych, wykładach i konferencjach. To doskonała okazja dla rodzin, turystów i miłośników historii, by poznać historię i dziedzictwo kulturalne naszego kraju, a jednocześnie spędzić czas w wyjątkowym otoczeniu rezydencji królewskich. Skorzystaj z oferty „Darmowe zamki w listopadzie”

Źródło: gov.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.