Dania: Władze luzują restrykcje mimo fali zakażeń

Duński rząd zdecydował poluzować niektóre obostrzenia związane z COVID-19 mimo gwałtownego wzrostu zakażeń. Nowe przepisy obowiązują od 16 stycznia.

Kopenhaga, foto: Patrick Schneider/ Unsplash

W związku ze złagodzeniem restrykcji na terytorium Danii, od niedzieli znowu mogą być otwarte kina, muzea, teatry, parki rozrywki i galerie sztuki. Co więcej, przy zmniejszonej liczbie uczestników, możliwe jest również organizowanie wydarzeń sportowych.

Dalej jednak obowiązuje noszenie masek w przestrzeni publicznej oraz okazanie certyfikatu chcąc być uczestnikiem danego wydarzenia lub skorzystać z różnych usług. Dozwolone jest zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19, niedawno przebytej chorobie lub o negatywnym wyniku testu.

Od grudnia Dania walczy z największą falą zakażeń, która została wywołana przez wariant koronawirusa Omikron. W ostatnim czasie obserwuje się tam powyżej 20 tys. przypadków zakażeń w ciągu dnia.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.