Dalsze losy narciarstwa na Kasprowym. Komunikat PKL

Wrócił temat modernizacji wyciągu na Hali Goryczkowej w rejonie Kasprowego Wierchu poruszany jeszcze w czerwcu tego roku. Inwestycja planowana na 2023 doczekała się najnowszego komentarza ze strony Polskich Kolei Linowych (PKL). 

Kompleksowa modernizacja trasy Goryczkowej jest szacowana na koszt ok. 60 mln zł. Dokładny termin przeprowadzenia prac jest uzależniony od daty wydania decyzji administracyjnych i zakresu inwestycji uzgodnionego decyzją środowiskową.   

Zdjęcie: materiały prasowe PKL

— Zarząd PKL potwierdza chęć realizacji inwestycji i modernizacji narciarskiej kolei krzesełkowej w Kotle Goryczkowym, uwzględniającą korektę przebiegu trasy z punktowym dośnieżaniem, tak, aby ze względu na zmienność warunków pogodowych zapewnić możliwość otwarcia trasy narciarskiej każdej zimy. Obecnie trwa procedura administracyjna zmierzająca do wydania decyzji środowiskowej, która ma określić zakres i warunki możliwych prac modernizacyjnych. Postępowanie prowadzi Burmistrz Miasta Zakopane w uzgodnieniu z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Krakowie – informuje PKL.

Portal Onet Podróże powołuje się na wypowiedzi Jacka Bożka, ekologa i przewodniczącego Klubu Gaja, jakoby remont oznaczał dużą ingerencję człowiek w przyrodę. I faktycznie – wdrożenie w życie projektu wiąże się z wprowadzeniem do parku narodowego dużych maszyn.

— Rada Naukowa Tatrzańskiego Parku Narodowego po przeprowadzeniu wizji lokalnej i zapoznaniu się z planami PKL zwróciła się do spółki o wyjaśnienie kilku kwestii dotyczących planowanej inwestycji – podają władze PKL.

Polskie Koleje Linowe zachęcają do planowania wizyty na Kasprowym Wierchu z dużym wyprzedzeniem. Od 23 września do końca listopada kolej linowa PKL Kasprowy Wierch będzie przechodzić planowaną renowację i przeglądy techniczne.

Do 22 września obowiązuje promocja na bilety dla turystów chcących wjechać na Kasprowy Wierch. Bilety na przejazdy w godzinach: 7:30, 7:40 i 7:50 w piątki, soboty i niedziele można kupić o 10 zł taniej.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.