Cztery europejskie linie lotnicze znoszą wymóg noszenia maseczek na pokładzie samolotu

SAS, Norwegian, Wideroe, Flyr-te linie od 18 października nie będą wymagały od pasażerów noszenia maseczek na pokładzie samolotu. Na razie poluzowanie zasad będzie obowiązywać tylko podczas lotów krajowych w krajach skandynawskich i pomiędzy krajami skandynawskimi.

Fot: Samolot Norwegian/ Anders Nord on Unsplash/ Źródło

Decyzję o zaprzestaniu wymagania od pasażerów masek ochronnych na pokładzie samolotu podjęły największe norweskie linie lotnicze, czyli Norwegian, Wideroe i Flyr, a także skandynawskie linie SAS. Obowiązek zostanie uchylony już 18 października.

Jest to zapowiedź powolnego powrotu do świata, jaki znaliśmy sprzed pandemii i lotnictwa bez obostrzeń i utrudnień. Świat coraz lepiej radzi sobie z pandemią i dzięki skutecznej walce mogą być podejmowane kroki, które uchylają najważniejsze obostrzenia i nakazy, takie jak noszenie masek ochronnych.

Norwegian podkreśla, że zawsze powtarzał, że maski będą noszone na pokładzie tak długo, jak będzie to potrzebne i będą ściągnięte tak szybko, jak to możliwe. Jednocześnie linie lotnicze podkreślają, że zasady nie zostały anulowane na wszystkich trasach tych linii, a także, że maski wciąż są obowiązkowe w portach lotniczych.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.