Czeski przewoźnik chce uruchomić kilka tras kolejowych przez Polskę

Przewoźnik kolejowy z Czech Gepard Express ma w planach uruchomienie kilku międzynarodowych trash, które miałyby przejechać przez Polskę. Kiedy i gdzie moglibyśmy wtedy dojechać pociągiem?

Jedną z nowych tras miałby być pociąg z Wilna do Pragi/ Fot: JESHOOTS.COM, Unsplash

Tysiąc razy w internecie mogliśmy przeczytać o uruchomieniu połączenia kolejowego z Polski do Chorwacji. Otwarcie trasy nad Adriatyk z naszego kraju, pomimo wielu zapewnień, wciąż nie doszło do skutku. Teraz może się to zmienić, a PKP może mieć ciekawą alternatywę na polskich torach. Czeski prywatny przewoźnik kolejowy Gepard Express chce jeździć przez Polskę na kilku ciekawych trasach.

Z Wilna przez Polskę do Splitu pociągiem

Gepard Express ma w planach wejście na polski rynek w grudniu 2025 roku i uruchomienie kilku ciekawych tras kolejowych, biegnących przez nasze państwo. Z tych najciekawszych możemy wymienić: z Wilna do Splitu przez Warszawę, Katowice, Budapeszt, Bratysławę i Zagrzeb, z Wilna do Pragi, z Pragi do Terespola, czy z Pragi do Charkowa. Najbardziej interesującym dla polskiego podróżnego byłaby oczywiście trasa ze stolicy Litwy do chorwackiego Splitu, przebiegająca przez Polską stolicę. O uruchomieniu nowych połączeń zdecyduje Urząd Transportu Kolejowego. Na decyzje pozostanie nam czekać z pewnością więcej niż kilka miesięcy.

Źródło: interia.pl

Tło: Gepard Express, Facebook

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.