Część pośredników przestała sprzedawać bilety Ryanaira

Booking, Kayak i Kiwi wycofały ze swoich systemów sprzedażowych bilety linii lotniczej Ryanair. W konsekwencji irlandzka linia sprzedała mniej biletów.

Fot: Nastya Dulhiier, Unsplash

Kupowaliście kiedyś bilety lotnicze? Jeśli tak, to wiecie, że rezerwacji można dokonać albo bezpośrednio na stronie linii lotniczej, albo poprzez internetową agencję turystyczną (popularnie mówiąc po prostu przez „pośrednika”). Pośrednicy często oferują niższe ceny biletów lotniczych od przewoźnika, ale nadrabia sobie te koszta w wyższej cenie bagażu lub zmiany rezerwacji. Jakiś czas temu Irlandzki Sąd Najwyższy wydał orzeczenie, w którym zakazał firmie Flightbox zbierania danych i informacji o lotach i taryfach Ryanaira. Irlandzka linia lotnicza podejrzewa, że to może być powód wycofania ich biletów z systemów popularnych pośredników.

Pośrednicy przestają sprzedawać bilety Ryanaira

Theguardian.com podał dalej informację, że Kiwi, Kayak, Booking i kilka innych, mniejszych pośredników przestało sprzedawać bilety Ryanaira w swoich systemach. Jak możemy przeczytać w Rzeczpospolitej w dziale turystyka, biletów Ryanaira nie sprzedaje również trip.com, Expedia i lastminut.com. To bardzo duża ilość wycofanych możliwości sprzedaży biletów. Ryanair twierdzi, że rezerwacje dokonane przez pośredników to jedynie ułamek ich zarobków, ale w Guardianie możemy przeczytać, że zmiana ta wpłynęła negatywnie na obłożenie samolotów irlandzkiego przewoźnika.

Źródło: theguardian.com/business/2024/jan/03/ryanair-ticket-sales-hit-after-travel-agent-websites-delist-airline

Tło: Kevin Hackert, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.