Część połączeń LOTu do Erywania odbędzie się Dreamlinerami

Polskie Linie Lotnicze LOT zainwestują więcej w połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie do Erywania i w kwietniu osiem rotacji wykona swoimi Dreamlinerami.

Jedną z ciekawszych tras w siatce połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT jest połączenie z warszawskiego Lotniska Chopina do Portu Lotniczego Erywań. Loty z Polski do Armenii standardowo odbywają się Boeingami 737-800 lub MAXami, ale w najbliższym czasie czeka nas kilka wyjątków.

LOT zaplanował, że w kwietniu osiem operacji lotniczych do stolicy Armenii odbędzie się z wykorzystaniem samolotów Boeing 787-8 oraz 787-9 Dreamliner. Rotacje te odbędą się w dniach: 4 – 5 kwietnia, 22 – 23 kwietnia, 26 – 27 kwietnia i 28 – 29 kwietnia.

Wykorzystanie większych i nowszych samolotów przez Polskie Linie Lotnicze w lotach do Armenii pozwoli podnieść komfort pasażerów i może przyciągnąć nowych, potencjalnych pasażerów. Na ten moment LOT jest monopolistą na trasie z Polski do Armenii, choć lada moment Wizz Air ma uruchomić trasę z Katowic do Erywania, ale ta wciąż czeka na oficjalnie pozwolenie od UCL. Bilety na połączenie LOTu z Warszawy do Erywania możesz kupić tutaj: WARSZAWA-ERYWAŃ.

Źródło/ Tło: Gor Davtyan, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.