Czechy znowu wprowadzają stan wyjątkowy

Czeskie władze zdecydowały się ponownie wprowadzić stan wyjątkowy. Powodem takiej decyzji jest nie unormowanie się sytuacji epidemiologicznej.

Praga, zdjęcie: Pexels/ Pixabay

Stan wyjątkowy zaczął obowiązywać od 15 lutego i będzie trwał przez dwa tygodnie. W ciągu tych dni pozostaną zamknięte kawiarnie, restauracje, bary oraz sklepy, które nie oferują niezbędnych towarów.

Jak informuje portal RMF24.pl, bez zmian pozostaje wprowadzony przez czeski rząd w czwartek zakaz podróżowania z i do trzech powiatów, w których COVID-19 rozprzestrzenia się szybciej niż w pozostałej części kraju. 

Nowością jest zmiana godzin funkcjonowania urzędów. Od tej pory mogą one być otwarte każdego dnia. Ponadto rząd Czech zezwolił na otwarcie bibliotek – mimo to mogą one wydawać książki tylko w bezdotykowych punktach.

Obecny stan wyjątkowy jest kolejnym, który został wprowadzony przez czeskie władze. 14 lutego wygasła regulacja wprowadzona 22 stycznia.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.