Czechy: Władze zaostrzają krajowe ograniczenia

Zgodnie z wydanym ogłoszeniem przez czeski rząd, od 22 listopada na terenie tego kraju zaostrzono niektóre restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Z decyzji władz z pewnością nie będą zadowolone osoby, które nie przyjęły szczepienia przeciwko COVID-19.

Praga, foto: František Zelinka/ Unsplash

Od poniedziałku na terenie Czech wszystkie osoby niezaszczepione nie mogą wejść do salonów fryzjerskich, barów, restauracji i innych podobnych lokali świadczących usługi w pomieszczeniach zamkniętych. Co więcej, osoby te nie mogą brać udziału w dużych wydarzeniach publicznych.

Aby móc w pełni korzystać z usług wyżej wymienionych miejsc, trzeba posiadać zaświadczenie potwierdzające przyjęcie szczepienia przeciwko COVID-19 lub przebytą chorobę w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Negatywny wynik testu nie jest brany pod uwagę!

Obecnie w Czechach pełną liczbę dawek przyjęło 58,4 proc. populacji. Z kolei jedną dawką zasczepiło się blisko 6,5 mln osób, co stanowi ok. 61 proc. wszystkich mieszkańców tego kraju.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.