Czechy ujednoliciły zasady wjazdu na teren kraju dla turystów

Zmieniają się zasady wjazdu do Czech już od 9 lipca. Nie będzie swobodnego przekraczania granicy dla każdego. Wjazd na teren Czech może się odbyć tylko z negatywnym testem, potwierdzeniem wyzdrowienia lub pełnego zaszczepienia. Od 1 lipca Czesi akceptują również (jak wszystkie państwa UE) unijny certyfikat zdrowotny.

Fot: Mosty w Pradze/ JESHOOTS.COM, Unsplash

Niestety Czesi zmieniają zasady wjazdu na terytorium swojego państwa. Czemu niestety? Wcześniej Czechy miały swoją zieloną listę i państwa, które na niej widniały, uznawane były za państwa bezpieczne epidemiologicznie. To powodowało, że przekraczanie granicy wyglądało jak przed pandemią. Polska była na zielonej liście, lecz od 9 lipca przestanie ona obowiązywać.

Według nowych zasad wjazd na teren Czech będzie możliwy tylko: za okazaniem negatywnego testu przeciwko Covid-19 albo potwierdzeniem wyzdrowienia lub pełnego zaszczepienia. Czechy od 1 lipca respektują też unijny certyfikat zdrowotny, co pozwala zaszczepionym podróżować po Unii Europejskiej luźno i bez problemów z testami i kwarantannami.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.