Czech Airlines wznawiają połączenie z Warszawy do Pragi

Czeskie linie lotnicze poinformowały, że od 1 września zostaną przywrócone rejsy z Lotniska Chopina do Pragi.

Praga, zdjęcie: Pexels/ Pixabay

Początkowo loty będą wykonywane od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Trasę, na której przewoźnik zaoferuje klasę biznes oraz klasę ekonomiczną, obsłuży samolot typu ATR 72.

Władze linii zakomunikowały również, że każdy pasażer przed wejściem na pokład samolotu, jak i podczas lotu, musi mieć zakryte usta i nos – wyjątek stanowią dzieci, które nie ukończyły 2. roku życia oraz osoby zwolnione z tego obowiązku ,,na podstawie stosownych środków kryzysowych lub nadzwyczajnych”. Niezastosowanie się do przepisów może prowadzić do wyrzucenia pasażera z samolotu.

Czech Airlines zostały założone w 1923 r. pod nazwą “Československé státní aerolinie”. Główną bazą przewoźnika jest Port lotniczy Praga im. Václava Havla. Jego flota składa się z 18 samolotów. W swojej siatce Czech Airlines posiadają europejskie i azjatyckie kierunki.

Źródło: Rynek Lotniczy

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.