Czarnogóra jeszcze bliżej! W marcu do Podgoricy z Poznania i Krakowa poleci Ryanair

Połączenia do Czarnogóry będą letniego rozkładu lotów Ryanair. Oba będą realizowane dwa razy w tygodniu, począwszy od marca 2020 roku. Czarnogóra coraz częściej jest wybierana przez Polaków jako urokliwa, lecz tańsza alternatywa dla popularnej Chorwacji.

fot. Mika Korhonen, Unsplash

Nowe połączenie to efekt kontynuacji ekspansji przewoźnika w Europie Środkowo-wschodniej, w ramach której Ryanair uruchomi w Polsce aż 39 nowych tras, m.in. z Warszawy Modlin i Poznania do cypryjskiego Pafos, a także z Gdańska do chorwackiego Zadaru i z Katowic do bułgarskiego Burgas. Łącznie Ryanair będzie miał w ofercie 255 tras z Polski, obsłuży także 14,2 mln pasażerów.

Najpopularniejszymi atrakcjami Czarnogóry jest urokliwa Boka Kotorska (Zatoka Kotorska), nazywana najdalej wysuniętym na północ fiordem, czy też bałkańskim fragmentem Skandynawii, oraz położone w niej jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie z imponującymi murami obronnymi. Na fanów rozrywek czeka położona nad Morzem Adriatyckim Budva, zwolenników natury na pewno zachwycą parki narodowe Durmitor czy Lovćen.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.