Cyprus Airways będzie wdrażać nowy system rozrywki pokładowej

Cypryjskie linie lotnicze Cyprus Airways zdecydowały się na zamieszczenie w swoich samolotach bezprzewodowego systemu rozrywki pokładowej AirFi. To kolejny krok w stronę rozwoju przedsiębiorstwa.

Fot: Anna Zvereva from Tallinn, Estonia – Cyprus Airways, 5B-DCW, Airbus A319-114, CC BY-SA 2.0

Cyprus Airways to młode cypryjskie linie lotnicze, które funkcjonują zaledwie od 2017 roku. Swoją siedzibę mają w Larnace, a nazwę dzielą ze swoim poprzednikiem – też Cyprus Airways, czyli linią, która istniała od 1947 do 2015 roku. Poprzednik był zmuszony ogłosić upadłość przez aferę korupcyjną związaną z pomocą publiczną od państwa. Nowe linie idą swoim torem i stroną od błędów poprzedników. Przewoźnik chce być głównym przedsiębiorstwem lotniczym na Cyprze i przyczyniać się do wzrostu turystyki i rozwoju Cypru. Dla rozwoju floty i komfortu swoich pasażerów Cyprus Airways zdecydowało się na wybór przenośnego rozwiązania AirFi, służącego do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego, czyli rozrywki pokładowej dla obecnych na pokładzie.

Cyfrowa rozrywka dla każdego osobistego urządzenia na pokładzie

Technologia AirFi to prawdziwa rewolucja dla floty Cyprus Airways. Od wprowadzenia technologii na pokłady każdy samolot będzie posiadał dwa urządzenia AirFi. Umożliwią one pasażerom dostęp do rozrywki cyfrowej na ich osobistych urządzeniach mobilnych. Na swoich telefonach będzie można oglądać filmy, grać w gry telewizyjne, słuchać muzyki i podglądać mapę podróży. System ma zostać wdrożony przed sezon wakacyjnym 2024.

Druga faza wdrożenia systemu będzie polegać na zainstalowaniu technologi AirFi w fotelach samolotów. Na tym etapie system ma zostać skonfigurowany z mobilnym punktem sprzedaży Cyprus Airways. Dzięki takiemu rozwiązaniu podróżni będą mogli zamawiać produkty z menu pokładowego na swoich urządzeniach mobilnych.

Źródło: businessclass.com/airlines/news/cyprus-airways-offers-new-inflight-entertainment
Tło: Anna Zvereva from Tallinn, Estonia – Cyprus Airways, 5B-DCW, Airbus A319-114, CC BY-SA 2.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.