Cypr znosi wszystkie obostrzenia wjazdowe dla turystów

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 1 czerwca turyści przylatujący na Cypr nie potrzebują już paszportów covidowowych ani negatywnych wyników testów na Covid-19. Wszystkie obostrzenia graniczne zostaną zniesione. Znika też obowiązek noszenia maseczek z małymi wyjątkami.

Turystyka na Cyprze powraca na pełen etat. Od 1 czerwca znikają wszystkie obostrzenia graniczne. W zapomnienie idą paszporty szczepionkowe, wymóg robienia testów na Covid-19 i kwarantanna. Każdy turysta może przylecieć od czerwca na Cypr jak dawniej i cieszyć się wakacjami jak lubi.

Na Cyprze znika też obowiązek noszenia maseczek. Jedynymi wyjątkami, w których nadal jesteśmy zobligowani do noszenia maseczek, to przebywanie w szpitalu, domu opieki czy transporcie publicznym.

Rząd Cypru stwierdził jednoznacznie: Państwo pokonało pandemię szczepieniami i jest gotowe na powrót do normalności i przyjęcia tylu turystów, ilu tylko się da.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.