Cypr znosi część restrykcji wprowadzonych z powodu COVID-19

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Już od przyszłego tygodnia władze Cypru zaczną poluzowywać restrykcje związane z COVID-19. Najważniejszą zmianą jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek na zewnątrz oraz wypełniania formularzu lokalizacyjnego przed podróżą. Co jeszcze się zmieni?

Foto: Pixabay/ Pexels

Końcem ubiegłego roku Cypr wprowadził jedne z najbardziej zaostrzonych przepisów związanych z epidemią koronawirusa. Dotyczyły one zarówno życia społecznego, jak również podróżowania.

Niebawem ma to się jednak zmienić. Od 11 kwietnia br. rząd Cypru zniesie obowiązek zakrywania ust i nosa na zewnątrz oraz pozwoli na wizyty w szpitalach. Co więcej, zlikwidowany zostanie limit miejsc w kinach i teatrach oraz wymóg przedstawiania SafePass w miejcu pracy.

To niejedyne zmiany, które w najbliższej przyszłości zostaną wprowadzone na Cyprze. Od 18 kwietnia zniknie obowiązek przedstawiania SafePass w sklepach, a także wypełniania przed podróżą formularzy lokalizacyjnych, czyli Cyprus Flight Pass. Osoby przybywające do tego kraju, które nie przyjęły szczepienia będą musiały przedstawić tylko negatywny wynik testu PCR na koronawirusa w ciągu 72 godzin przed podróżą, a w przypadku antygenowego – w ciągu 24 godzin.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.