Cypr zaostrza restrykcje wjazdowe dla Polaków

Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej w Polsce, rząd Cypru postanowił wpisać kraj ten na czerwoną listę państw objętych wysokim ryzykiem. Co to oznacza w praktyce?

Ajia Napa, foto: Secret Travel Guide/ Unsplash

W związku ze wzrostem dziennych zakażeń koronawirusem i niskim wskaźnikiem szczepień na terenie naszego kraju, cypryjskie władze dodały Polskę do listy państw oznaczonych kolorem czerwonym. 

Oznacza to, że wszystkie niezaszczepione osoby podróżujące z Polski na Cypr będą musiały przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19, wykonany w ciągu 72 godzin przed wejściem na pokład samolotu, a także wykonać drugi odpłatny test zaraz po przylocie. Podróżny będzie musiał pozostać w samoizolacji do czasu aż uzyska on negatywny wynik testu. 

Z kolei osoby, które przyjęły odpowiednią liczbę dawek danej szczepionki lub przebyły chorobę będą zmuszone do pokazania Unijnego Certyfikatu COVID-19.

Nowe przepisy wjazdowe będą obowiązywać od 28 października 2021 roku.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.