Cypr zaostrza restrykcje, od dziś obowiązkowe testy po wylądowaniu

Od 6 grudnia (poniedziałek) wchodzą w życie nowe zasady wjazdowe na Cyprze. Niestety jest to wielki cios w turystykę, ponieważ teraz nawet zaszczepieni turyści będą musieli zrobić negatywny test PCR-RT. Testy mają być wykonywane na lotnisku

Fot: Larnaka/ Hert Niks, Unsplash

Zaostrzenie przez Cypr restrykcji wjazdowych jest odpowiedzią na nowy wariant koronawirusa, który w tym momencie rozprzestrzenia się po świecie.

Od dzisiaj, 6 grudnia (poniedziałek) wszyscy podróżni przylatujący na Cypr będą musieli na lotnisku wykonać test PCR-RT wykrywający obecność koronawirusa . Wykonanie testu będzie obowiązkowe, jeśli nie chcemy zostać skierowani na kwarantannę. Koszt testu nie powinien przekraczać 20 euro, a na wynik ma się oczekiwać do 3 godzin (można bez problemu czekać na wynik w pokoju hotelowym).

Dla zaszczepionych jedynym problemem będzie test na lotnisku. Niezaszczepieni turyści muszą również okazać test PCR z wynikiem negatywnym, nie starszy niż 72 godziny w momencie przylotu.

Trzeba też pamiętać o wypełnieniu obowiązkowej ankiety internetowej o nazwie Cyprus Flight Pass. Uprawnia ona do wjazdu na Cypr. Trzeba ją uzupełnić do 48 godzin przed przylotem, a jej brak może skutkować mandatem do 300 euro.Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.