Cypr wprowadza ulgi dla podróżnych mających zaświadczenie o szczepieniu

Od poniedziałku osoby podróżujące na Cypr, które przyjęły odpowiednią liczbę dawek danej szczepionki przeciw koronawirusowi oraz posiadają specjalne zaświadczenie o przebytym zabiegu, nie muszą wykonywać testu PCR.

Larnaca, foto: Hert Niks/ Unsplash

Jak wynika z informacji podanych przez portal Turystyka.rp.pl, od 10 maja wszystkie osoby przybywające na Cypr z krajów oznaczonych kolorem czerwonym lub pomarańczowym, w tym również z Polski, mogą uniknąć zrobienia testu na koronawirusa i odbycia kwarantanny.

Wystarczy wypełnić Cyprus Flight Pass, a także przesłać na wspomnianą platformę skan dokumentu w języku angielskim, który potwierdzi szczepienie na COVID-19. Akceptowanymi szczepionkami przez cypryjskie władze są te pochodzące od firm: AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson oraz z Centrum Epidemiologii i Mikrobiologii im. Nikołaja Gamelei, które opracowało szczepionkę o nazwie Sputnik V.

Mimo wprowadzenia nowych zasad, cypryjskie władze zapowiedziały, że nie zrezygnują z losowego testowania osób przybywających do ich kraju. Dotyczy to również podróżnych, którzy się zaszczepili.

Więcej informacji na temat przepisów wjazdowych na Cypr można znaleźć TUTAJ.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.