Cypr: Władze luzują ograniczenia dla osób podróżujących z Polski

Cypryjskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 17 czerwca Polska znajdzie się na zielonej liście państw. Oznacza to, że podróżowanie do tego kraju nie będzie się już wiązało z przedstawieniem negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Foto: Pixabay/ Pexels

Z powodu polepszającej się sytuacji epidemicznej w Polsce, rząd Cypru postanowił, że już od najbliższego czwartku nasz kraj znajdzie się na liście państw bezpiecznych oznaczonych kolorem zielonym.

Dzięki tej decyzji, osoby podróżujące na Cypr z Polski nie będą musiały okazywać negatywnego wyniku testu na COVID 19 ani odbywać obowiązkowej kwarantanny. Pasażerowie (niezależnie od narodowości oraz kraju, z którego przylatują) posiadający świadectwo pełnego szczepienia przeciwko Covid-19 są zwolnieni z konieczności przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR oraz z odbywania kwarantanny.

Dalej jednak obowiązuje wypełnienie przez podróżnych specjalnej deklaracji Cyprus Flight Pass. Od 17 czerwca czas na wykonanie tej czynności zostanie wydłużony do 48 godzin przed wylotem – obecnie są to tylko 24 godziny.

Dotychczas na terytorium Cypru wykryto blisko 50 tys. przypadków zakażeń koronawirusem, zmarło 268 osób.

Źródło 

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.