Curaçao znosi obostrzenia wjazdowe dla wszystkich turystów

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Curaçao otwiera swoje granice na międzynarodową turystykę i znosi obostrzenia wjazdowe, wprowadzone 2 lata temu przez pandemię Covid-19 na świecie. Do przylotu na wyspę i plażowania na Karaibach wystarczy już tylko wypełnienie karty lokalizacyjnej.

Od połowy marca osoby podróżujące do Curaçao nie muszą przejmować się już obostrzeniami granicznymi. Władze wyspy uchyliły obowiązek robienia testów przed przylotem lub okazywania dowodu zaszczepienia przeciwko Covid-19.

Turyści są zobowiązani jedynie do wypełnienia: Digital Immigration Card, którą znajdziecie TUTAJ i Kartę Lokalizatora Pasażera (PLC), którą znajdziecie TUTAJ. Tę drugą trzeba wypełnić w ciągu 48 godzin przed podróżą na wyspę.

Obowiązek noszenia maseczek na Curaçao już praktycznie nie funkcjonuje. Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe jest tylko w ośrodkach zdrowotnych i transporcie publicznym, oprócz tych miejsc nigdzie nie musimy martwić się maseczkami. Zniesiony został również limit osób na imprezach, w restauracjach i instytucjach kulturalnych.

Czym jest Curaçao? To wyspa na Morzu Karaibskim, terytorium zależne Holandii i idealne miejsce na tropikalne wakacje. Piaszczyste plaże, drinki i błękitne morze to wszystko, czego nie zabraknie turyście na Curaçao.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.