Croatia Airlines chce otworzyć połączenia długodystansowe

Croatia Airlines, narodowy przewoźnik Chorwacji, rozważa uruchomienie połączeń długodystansowych.

Foto: Aero Icarus/ Wikimedia

Croatia Airlines ogłosiły swoje plany dotyczące uruchomienia połączeń długodystansowych. Narodowy przewoźnik chce w ten sposób zwiększyć swoją konkurencyjność i dostępność na rynku międzynarodowym. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku Croatia Airlines już próbowały uruchomić bezpośrednie połączenie z Zagrzebia do Nowego Jorku, jednak projekt nie doszedł do skutku.

Plany dalekodystansowych połączeń Croatia Airlines

Na tę chwilę jedynymi długodystansowymi trasami z Chorwacji są połączenia z Zagrzebia do Toronto oraz Seulu. Loty te są obsługiwane przez linie Air Transat i T’way. Croatia Airlines chcą dołączyć do tej listy, oferując swoje własne bezpośrednie loty na dalekie dystanse.

Aby zrealizować swoje plany dotyczące połączeń długodystansowych, Croatia Airlines będą musiały zmodernizować swoją flotę, nabywając samoloty zdolne do obsługi takich tras. Wybór odpowiednich maszyn oraz ich zakup będzie kluczowym krokiem w realizacji tych ambitnych planów.

Źródło: croatiaairlines.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.