Coraz bliżej skanerów CT na Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina w Warszawie ma zamiar kupić nowoczesne skanery CT, które mają usprawnić proces kontroli bezpieczeństwa.

Lotnisko Chopina, zdjęcie: Adrian Grycuk/ Wikimedia Commons

Pomysł na wprowadzenie skanerów CT na Lotnisku Chopina nie jest nowością w Polsce. Już w styczniu bieżącego roku Kraków Airport ogłosił plany instalacji ośmiu takich skanerów do końca 2024 roku, stając się tym samym pionierem w kraju. Niedługo potem władze portu lotniczego w Pyrzowicach również zapowiedziały montaż nowoczesnych urządzeń.

Nowoczesne skanery CT na Lotnisku Chopina w Warszawie

Lotnisko Chopina już wcześniej miało styczność z testowaniem skanerów nowej generacji, jednak ostatecznie nie zdecydowano się na ich zakup. Teraz sytuacja ma ulec zmianie, a proces instalacji skanerów CT na stołecznym lotnisku może rozpocząć się jeszcze w tym roku, po okresie wakacyjnym.

Nowe skanery CT mają zrewolucjonizować procedury bezpieczeństwa na Lotnisku Chopina, eliminując potrzebę wyjmowania elektroniki i płynów z bagażu podręcznego. Obecnie mają miejsce przygotowywania do przetargu, które otworzą drogę do zakupu nowych urządzeń.

Źródło: lotnisko-chopina.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.