Condor po raz pierwszy uruchomi połączenia na Islandię

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Po raz pierwszy w historii w siatce niemieckich linii lotniczych Condor pojawią się islandzkie kierunki. Przewoźnik poleci do Akureyri i Egilsstaðir.

Foto: Rory Hennessey/ Unsplash

Jak wynika z informacji przekazanej przez Condor, loty do dwóch islandzkich miasteczek z Frankfurtu nad Menem będą wykonywane od maja 2023 roku. Połączenia będą realizowane tylko raz w tygodniu.

– Lotniska w Akureyri i Egilsstaðir są świetnie przygotowane do obsługi zagranicznych podróżnych. Uruchomienie obu połączeń z Frankfurtu umożliwi niemieckim pasażerom odkrycie uroków Islandii z nieoczywistej perspektywy – powiedział cytowany przez portal Pasażer.com Sigríður Dögg Guðmundsdóttir, dyrektor Visit Iceland.

Oba miasteczka są położone na wschód od stolicy Islandii, Reykjavík, w tym również od najbardziej znanego tamtejszego portu lotniczego w Keflaviku. Nieopodal Akureyri i Egilsstaðir zlokalizowanych jest parę atrakcji turystycznych, takich jak jezioro Lagarfljót czy punkt widokowy Harðarvarða.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.