Co najmniej cztery osoby nie żyją po zatonięciu łodzi w Cancun

Tragedia miała miejsce u wybrzeży Cancun w Meksyku, gdzie jedna z łodzi wycieczkowych zatonęła, co doprowadziło do śmierci co najmniej czterech osób. Akcja ratunkowa wciąż trwa.

Cancun, foto: Aman/ Unsplash

Wypadek miał miejsce w okolicach wyspy Isla Mujeres, gdy łódź wycieczkowa przewożąca 16 turystów i trzech członków załogi zatonęła po napotkaniu wysokiej fali. Dramatyczne zdarzenie spowodowało śmierć dwóch dorosłych mężczyzn, jednej dorosłej kobiety oraz jednej niepełnoletniej osoby.

Obecnie trwa intensywna akcja ratunkowa, której celem jest odnalezienie pozostałych zaginionych oraz ewakuacja ocalałych. Służby ratunkowe zaangażowały swoje jednostki pływające w celu skoordynowanej operacji na morzu.

Na chwilę obecną udało się uratować ośmiu pasażerów. Po zakończeniu akcji ratunkowej, władze przystąpią do prowadzenia śledztwa, które ma wyjaśnić przyczyny tragicznego wypadku.

Źródło: abcnews.go.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.