Cięcia wakacyjnych kursów Ryanaira

Nadchodzące zmiany dotkną przede wszystkim pasażerów latających z Gdańska, Rzeszowa, Katowic i Modlina. Cięcia dotyczą ponad 20 tras. 

Zdjęcie: materiały prasowe

Według Fly4Free i Gazety.pl, irlandzkie linie przede wszystkim zmienią częstotliwość swoich lotów, ale dojdzie również do skrócenia, czy nawet zawieszenie niektórych kursów. 

Z Gdańska do Barcelony Reus polecimy wyłącznie w kwietniu i maju (mimo deklaracji na loty przez cały sezon letni), a od czerwca do Alicante wyłącznie raz w tygodniu. Rzadziej będą również loty na Maltę – z dotychczasowych dwóch w tygodniu od czerwca dostaniemy jeden. Podobnie sytuacja będzie wyglądała w przypadku lotów do Dublina, Kopenhagi, Oslo-Torp, Manchesteru, Leeds Bradford i Kijowa Boryspol, czy Aten. 

Lotnisko w Katowicach również będzie obsługiwało wyłącznie jeden kurs do Aten, za to Rzeszów całkowicie stracił połączenie do stolicy Grecji. Od lipca z Modlina do Aten Ryanair kursować będzie nie 5 razy w tygodniu, a 4. Z portu w Nowym Dworze Mazowieckim rzadziej obsługiwane będą loty także do Birmingham, Bristolu, Bergamo, Edynburga, Paryża, Madrytu, Sztokholmu, Wiednia, czy Oslo-Torp.

Źródło: Fly4Free/ Gazeta.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.