Cięcia w siatce połączeń LOT-u. Nie polecimy co najmniej do 8 miast!

Polskie linie lotnicze LOT poinformowały o tymczasowym zawieszeniu czterech połączeń europejskich i czterech krajowych. Ponadto na wielu trasach zmniejszono liczbę tygodniowych lotów.

Zdjęcie: Oliver Holzbauer/ Flickr

Z powodu obostrzeń obowiązujących w niektórych krajach oraz niskiego popytu na podróże lotnicze, narodowy przewoźnik postanowił, że wstrzyma wykonywanie połączeń z Warszawy do Katowic i Poznania od 1 do co najmniej 28 lutego oraz do Luksemburga, Dusseldorfu, Mediolanu i Wiednia w okresie od 25 stycznia do końca lutego. Ponadto LOT postanowił usunąć z harmonogramu loty z Lotniska Chopina do Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska – trasa ze stolicy Małopolski do Trójmiasta ruszy dopiero 4 marca.

Oprócz czasowego zawieszenia niektórych połączeń, polskie linie postawiły ograniczyć liczbę lotów na trasach z Warszawy do Szczecina, Lublina, Krakowa, Wilna, Zurychu, Sztokholmu, Paryża, Amsterdamu, Kopenhagi, Genewy, Bukaresztu, Sofii i Londynu.

Szczegółowe informacje na temat zmniejszenia liczby rejsów na poszczególnych połączeniach można znaleźć na stronie przewoźnika.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.