Cięcia połączeń easyJet z Krakowa do Wielkiej Brytanii

Wraz z nadejściem sezonu letniego brytyjski przewoźnik zmniejszy częstotliwość lotów na trasach z Krakowa do Bristolu i Edynburga. Anulowane zostaną też loty ze stolicy Małopolski do Londynu-Luton.

Fot: Rumega Daniel, Unsplash

Dość niespodziewanie okazało się, że easyJet, czyli niskobudżetowy brytyjski przewoźnik, postanowił ograniczyć ilość połączeń w sezonie letnim z Krakowa do Wielkiej Brytanii. Zmiany w systemie rezerwacyjnym zauważyli redaktorzy portalu pasażer.com. Brytyjska linia będzie rzadziej latać z Krakowa do Edynburga i Bristolu, a loty na londyńskie lotnisko Luton zostaną całkowicie wycofane z rozkładu.

Mniej połączeń z Krakowa do Wielkiej Brytanii w siatce easyJet

Ruch easyJet jest dość zaskakujący, gdyż nie zapowiadało się, że cięcia na trasach z Krakowa do Wielkiej Brytanii mają nastąpić. Połączenie z Krakowa do Edynburga od 1 kwietnia będzie realizowane tylko 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele, podczas gdy do 1 kwietnia trasa była realizowana 4, a nawet 5 razy w tygodniu. Podobnie stanie się z rejsami do Bristolu: ze stolicy Małopolski do 1 kwietnia będziemy mogli latać 4 razy w tygodniu, a po tej dacie już tylko 2 razy w tygodniu z wyjątkiem okresu od 18 kwietnia do 20 czerwca, gdzie loty będą wykonywane 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i czwartki.

Na początek kwietnia easyJet zawiesi połączenie z Krakowa do Londynu-Luton, ale na miejsce tej trasy od 2 kwietnia wejdzie rejs do Belfastu. Na 99% wszystkie te połączenie wrócą do siatki krakowskiego lotniska na sezon zimowy, po wzmożonym okresie wakacyjnym i potrzebie większej ilości samolotów na trasach wakacyjnych.

Źródło: www.easyjet.com/pl/

Tło: Omri Greenberg, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.