Chorwacja znosi restrykcje wjazdowe

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 8 kwietnia wszystkie osoby podróżujące z terenów Unii Europejskiej do Chorwacji nie będą musiały przedstawiać dowodu szczepienia czy negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Decyzję podjęły w czwartek chorwackie władze.

Rab, foto: Boudewijn Boer/ Unsplash

Zgodnie z informacją przekazaną przez rząd Chorwacji, kraj ten zniesienie wszystkie restrykcje wjazdowe dla osób przybywających z państw należących do Unii Europejskiej, w tym również z Polski.

W związku z tym, od piątku nie będzie już obowiązkowe posiadanie dowodu szczepienia czy negatywnego testu na COVID-19 podczas przekraczania chorwackiej granicy.

Tamtejsze władze ogłosiły jednak, że dalej będą kontrolowały sytuację epidemiczną. – Zmniejszenie środków jest bardzo mile widziane, ale nadal będziemy ostrożni i zamierzamy monitorować wszystkie istotne parametry epidemiologiczne – powiedział cytowany przez Fly4free.pl minister zdrowia Vili Beroš.

Przypominamy o naszej aktualizowanej liście, na której znajdziecie kraje bez restrykcji wjazdowych – dziś dołączyła do nich wspomniana Chorwacja, a także Kuba.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.