Chorwacja otwiera się jeszcze bardziej i mocno zaprasza turystów!

Od 2 czerwca obowiązywać będą nowe przepisy przy wjeździe do Chorwacji. Najważniejszą zmianą jest to, że kwarantanny i testów nie będą musiały przechodzić osoby zaszczepione jedynie jedną dawką szczepionki!

Fot: Hvar, Chorwacja/ unsplash.com/@cblack09

Chorwacja od 2 czerwca zmodyfikowała zasady wjazdu na swój teren dla przyjezdnych i turystów. Zmiany mogą tylko cieszyć i pokazywać pozytywny kierunek, w jakim idzie otwieranie się wakacyjnych destynacji w Europie.

Chorwacja będzie respektowała przy wjeździe unijne certyfikaty zdrowia, a osoby zaszczepione ledwie jedną dawką szczepionki będą zwolnione z kwarantanny i testów. W przypadku szczepionek Pfizera, Moderny i Sputnika można przekroczyć granicę Chorwacji od 22 do 42 dnia od zaszczepienia, a w przypadku szczepienia Astrą będzie to pomiędzy 22 dniem a 84 dniem.

Poza tym Chorwacja respektuje teraz też testy PCR, które mają do 72 godzin, a nie 48 godzin tak jak wcześniej. Do przekroczenia granicy wystarczy jednak szybki test antygenowy, wykonany 48 godzin przed wjazdem.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.