Chorwacja łagodzi obostrzenia

Władze kraju poinformowały, że od przyszłego tygodnia zostaną poluzowane restrykcje wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa. Chorwacki rząd otworzy m.in. sklepy, muzea i agencje turystyczne.

zdjęcie: Spencer Davis / Unsplash

Od 27 kwietnia 2020 r. mają działać sklepy, które nie znajdują się w centrach handlowych. Ponadto, otwarte zostaną biblioteki, księgarnie, muzea i firmy świadczące usługi bez bliskiego kontaktu z klientami np. biura podróży i szwalnie. Dodatkowo ma ruszyć transport publiczny w miastach.

– Sytuacja epidemiczna jest pod kontrolą. Możemy stopniowo – powtarzam, stopniowo – wznawiać działalność gospodarki. Musimy jednak zachować szczególną ostrożność, aby nie zmarnować tego, co dotychczas osiągnęliśmy – powiedział cytowany przez Onet Andrej Plenković, premier Chorwacji.

– Imprezy publiczne i wielkie publiczne zgromadzenia będą w dalszym ciągu zabronione. Musimy być w pogotowiu. Ten wirus tego wymaga. Jest to krok w kierunku reaktywacji działalności gospodarczej, ale jednocześnie musimy dalej się chronić – dodał Plenković.

Źródło: Onet

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.