Chiny znoszą wizy krótkoterminowe dla obywateli Polski!

Przełomowa informacja dla polskich podróżników! Chiny zdecydowały się jednostronnie znieść wymagane podczas wjazdu do Chin wizy krótkoterminowe dla obywateli Polski. Teraz bez wizy i zbędnych formalności spędzimy w Chinach do 15 dni.

Zakazane miasto w Pekinie/ Fot: Liang Tang, Unsplash

Po dzisiejszym spotkaniu Prezydenta Polski Andrzeja Dudy z przywódcą Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem w Pekinie do mediów została przekazana fenomenalna wiadomość. Chiny jednostronnie zdecydowały znieść wymagane wcześniej podczas wjazdu do Chin wizy krótkoterminowe dla obywateli Polski. To jedna z najlepszych wiadomości dla polskich podróżnych w ostatnich miesiącach.

Koniec z wizami na krótkie wakacje w Chinach dla Polaków

Polska dzięki zniesieniu wiz krótkoterminowych do Chin wiele zyska. Teraz każdy obywatel Polski będzie mógł wjechać do Chin w celach turystycznych, biznesowych, rodzinnych lub tranzytowych bez wizy na maksymalny okres 15 dni. To ogromne ułatwienie dla turystów, ale również dla polskiego biznesu i handlu. Władze w Pekinie podkreślają, że taka decyzja ma pobudzić chińską turystykę po pandemii oraz wzmocnić relacje między Chinami a Polską.

Źródło: rmf24.pl

Szanghaj, Chiny/ Tło: Javier Quiroga, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.