Chiny wznowiły wydawanie wiz turystycznych

W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej w kraju, chińskie władze postanowiły wznowić wydawanie wiz turystycznych dla zagranicznych podróżnych, w tym również dla Polaków. O wizę można się ubiegać od 15 marca 2023 roku.

Pekin, foto: zhang kaiyv/ Unsplash

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa, chińskie władze ponownie otworzyły swoje granice dla zagranicznych turystów, zezwalając na wydawanie wszystkich kategorii wiz.

Decyzja ta jest bardzo ważna dla wielu branż, w tym m.in. dla turystyki, która w wyniku covid-19 odnotowała ogromne straty. Chiny ze względu na swoją kulturę, bogatą historię i piękne krajobrazy, były przed pandemią jednym z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Wznowienie wydawania wiz turystycznych od 15 marca z pewnością przyczyni się do ożywienia ruchu turystycznego.

Tamtejsze władze poinformowały również, że cudzoziemcy posiadający wizy wydane przed 28 marca 2020 r., które nadal zachowują termin ważności, także będą mogli wjechać do Chin.

Aby wjechać do Chin, oprócz wizy jest potrzebny dodatkowo negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany w ciągu 48 godzin przed wejściem na pokład samolotu. Jak wynika z chińskiego rządowego dokumentu opublikowanego 13 marca, podróżując po tym kraju należy przestrzegać dobrych nawyków higienicznych, takich jak noszenie maseczek czy częste mycie rąk

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.