Chiny uruchomią ruch bezwizowy dla obywateli kolejnych państw

Chiny ogłaszają kolejne posunięcie w kierunku liberalizacji swojej polityki wizowej, rozszerzając ruch bezwizowy na obywateli sześciu kolejnych państw. Ta inicjatywa ma na celu promowanie wymiany transgranicznej i zwiększenie przepływu turystów oraz biznesmenów. Rozpoczęcie nowej polityki zostało ustalone na 14 marca 2024 roku.

Szanghaj, foto: Li Yang/ Unsplash

Rozszerzenie polityki bezwizowej zostało przyjęte po pozytywnych wynikach dotychczasowej liberalizacji wizowej, co przełożyło się na wzrost zamówień i przepustowości lotów do Chin. Chińskie władze mają nadzieję, że nowa inicjatywa przyczyni się do dalszego rozwoju relacji z krajami objętymi ruchem bezwizowym oraz przyniesie korzyści zarówno dla chińskiej gospodarki, jak i międzynarodowych partnerów.

6 nowych państw w chińskim ruchu bezwizowym

Chińska polityka bezwizowa obejmie obywateli Szwajcarii, Irlandii, Węgier, Austrii, Belgii i Luksemburga, otwierając drzwi do Chin dla posiadaczy zwykłych paszportów tych państw. Nowa regulacja umożliwi wjazd do Chin bez konieczności posiadania wizy w celach biznesowych, turystycznych, odwiedzenia krewnych oraz tranzytu przez maksymalnie 15 dni w okresie od 14 marca do 30 listopada 2024 roku.

Źródło: simpleflying.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.