Chiny: Chimelong The Spaceship największym krytym parkiem tematycznym na świecie

Wraz z wrześniowym otwarciem Chimelong The Spaceship, Chiny zyskują tytuł posiadacza największego krytego parku rozrywki na Ziemi. Nie tylko ustanowił on nowy standard w dziedzinie parków tematycznych, ale również wyróżnia się rekordowymi osiągnięciami, zdobywając aż siedem miejsc w Księdze Rekordów Guinnessa.

Zobacz również: Tanie loty międzykontynentalne

Foto: Legacy Entertainment

Chimelong spaceship – park rozrywki Chiny

Za fascynującymi liczbami stoi powierzchnia parku, wynosząca 397 064 metrów kwadratowych. To jednak nie jedyny rekord, jaki udało mu się ustanowić. Chimelong The Spaceship posiada również największe akwarium na świecie, a zbiornik akwariowy w nim zawarty to największy tego typu obiekt na świecie. Park może jednorazowo przyjąć aż 50 tysięcy osób.

Największy park rozrywki w Chinach Chimelong

Park rozrywki Chimelong The Spaceship posiada m.in. bogatą kolekcję rollercoasterów, basen ze sztuczną falą, kino 5D, dwa teatry, a także wspomniane już akwarium, w którym mieszka 300 gatunków różnych zwierząt morskich. Dodatkowo tuż przy parku znajdują się hotele Chimelong Spaceship i Chimelong Circus mieszczące łącznie aż 2000 gości.

Budowa obiektu pochłonęła kwotę 1,1 miliarda dolarów, co odzwierciedla zarówno skalę, jak i zaawansowanie projektu. Park rozrywki Chiny przypomina kształtem kosmiczny. statek, który w nocy jest oświetlany milionami lampek. Autorem tego projektu jest zespół kalifornijskiej firmy Legacy Entertainment.

Masz ochotę na więcej newsów? Sprawdź nasze codzienne podróżnicze newsy

Źródło: legacyentertainment.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.