Chiny bez wizy dla obywateli sześciu krajów

Chiny ogłosiły zniesienie wymogu wizowego dla obywateli pięciu państw Unii Europejskiej oraz Malezji, umożliwiając swobodny wjazd na ich terytorium przez okres do 15 dni. Decyzja wchodzi w życie od 1 grudnia i ma na celu zachęcenie większej liczby osób do podróżowania zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych.

Pekin, foto: Ling Tang/ Unsplash

Chiny ogłosiły nowy program umożliwiający obywatelom Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i Malezji swobodne wjazdy na terytorium kraju bez konieczności posiadania wizy. Ta nowa polityka, która wchodzi w życie od 1 grudnia, ma trwać przez okres jednego roku. Obywatele wymienionych państw będą mogli przebywać w Chinach do 15 dni bez konieczności ubiegania się o wizę.

Celem tego posunięcia jest zwiększenie atrakcyjności Chin jako destynacji turystycznej oraz miejsca biznesowych spotkań dla obywateli tych krajów. Decyzja ta ma sprowokować wzrost liczby odwiedzających, którzy chcą odwiedzić chińskie zabytki i doświadczyć bogatej kultury tego kraju.

Niestety, Polacy nadal potrzebują wizy, aby wjechać na terytorium Chin. Oznacza to, że obywatele Polski nadal muszą ubiegać się o wizę w odpowiednich konsulatach Chin, przed planowaną podróżą do tego azjatyckiego kraju.

Źródło: bbc.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.