Chińskie szklane mosty zamykane

Atrakcje, które przyciągały tłumy turystów z całego świata, zostają w bardzo szybkim tempie zamykane. W jednej z prowincji, w ciągu 1,5 roku wprowadzono zakaz wchodzenia na 32 szklane mosty.

zdjęcie: Shutterstock

Chiny słyną nie tylko z herbaty, jedwabiu, ale również ze szklanych mostów, ścieżek i platform, których jest około 2300. Ostatnio jednak, władze postanowił zakazać korzystania z tego typu atrakcji, ponieważ jak twierdzą, są one nie do końca bezpieczne.

– Wiele atrakcji turystycznych w Chinach ma zamknięte szklane chodniki zbudowane w pośpiechu, aby przyciągnąć żądnych przygód turystów, ale bez wystarczającej dbałości o bezpieczeństwo i zarządzanie – poinformował jeden z chińskich portali informacyjnych.

Tylko w ostatnich 18 miesiącach inspektorzy musieli tymczasowo lub całkowicie zamknąć aż 32 obiekty w prowincji Hubei. Jest to efekt zaniedbań budowlanych, ale również wydarzeń, w których zostali poszkodowani turyści. W 2015 r. jeden ze szklanych mostów zaczął pękać tuż po tym, jak przeszli po nim podróżni. Zaś dwa lata temu, w wypadku zmarł turysta, do którego doszło na szklanej zjeżdżalni w jednej z prowincji. 

Źródło: fly4free.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.