Chińskie linie Hainan wznawiają loty do Manchesteru

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć ✅

Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Hainan Airlines ponownie uruchomiły loty na trasie z Pekinu do Manchesteru.

Pekin, foto: zhang kaiyv/ Unsplash

Jak poinformowały angielskie media, chińskie linie lotnicze Hainan powróciły do wykonywania połączenia z Pekinu do Manchesteru. Rejsy na tej trasie, które zostały uruchomione 22 sierpnia są wykonywane tylko raz w tygodniu – w każdy poniedziałek. Każdy lot do Pekinu jest realizowany z międzylądowaniem w chińskim mieście Dalian, będącym miejscem odbycia siedmiodniowej kwarantanny przed przylotem do stolicy.

Wznowienie lotów między tymi dwoma miastami było możliwe po zgodzie jaką wydały chińskie i angielskie władze. Trasa ta bowiem jest jednym z ważniejszych dla Wielkiej Brytanii, ponieważ płynie z niej wiele korzyści handlowych, innowacyjnych, a także turystycznych.

– Ogłoszenie to jest wyraźnym dowodem na istotną gospodarczą rolę, jaką port lotniczy Manchester odgrywa zarówno na północy kraju, jak i w całej Wielkiej Brytanii, gdy wychodzimy z pandemii – powiedział cytowany przez manchestereveningnews.co.uk Chris Woodroofe, dyrektor Manchester Airport.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.