Chile częściowo otwiera się na zagranicznych turystów

Od 1 października Chile otworzy się na turystykę międzynarodową. Na początku warunki wjazdowe nie będą zbyt korzystne dla turystów, lecz ma to się zmieniać wraz z coraz większym procentem wykonanych szczepień w społeczeństwie.

Fot: Valparaíso, Chile/ Loïc Mermilliod, Unsplash

Chilijski rząd w końcu podjął decyzję o otwarciu państwa na turystów zagranicznych. W tym momencie otwarcie nie będzie pełne, obłożone restrykcjami, ale jest to jakiś krok na przód.

Pierwszy etap otwarcia rozpocznie się 1 października. Do Chile zostaną wpuszczeni tylko zaszczepieni turyści. Poza tym, każdy przylatujący turysta będzie musiał posiadać negatywny test nie starszy niż 72 godziny.

Najgorszą częścią turystycznych obostrzeń jest kwarantanna. Pomimo tego, że jesteśmy zaszczepieni i mamy test, będziemy musieli odbyć na miejscu 5-dniową kwarantannę.

Specjaliści w Chile brzmią, że takie otwarcie państwa może nie przyciągnąć zbyt wielu turystów. Niestety są to jedne z najbardziej restrykcyjnych zasad na całym świecie.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.