Były prezes Neckermanna otwiera nowe biuro

Po upadku brytyjskiego biura podróży Thomas Cook oraz upadłości polskiego Neckermanna, Maciej Nykiel, były prezes firmy, wraca na rynek z nową propozycją. Dzisiaj ogłosił start biura Nekera. 

Zdjęcie: materiały prasowe

— Mimo że byliśmy zdrową spółką, musieliśmy ogłosić niewypłacalność, a w grudniu sąd ogłosił upadłość. Żaden spośród 16 tys. naszych klientów nie został poszkodowany. Szkoda nam było zostawić firmę i poddać się biernie sytuacji. Dlatego wraz z zespołem z 20-letnim doświadczeniem założyliśmy spółkę – wyjaśnia Maciej Nykiel, prezes Nekery i były prezes Neckermanna.

Nekera oferuje wyjazdy na sezony Lato 2020 i Zima 2020/21. Sprzedaż odbywa się przez agentów, call-center oraz online. Firma chce mieć około 2 tys. punktów sprzedaży w całym kraju. 

— Nie ujawniamy wartości inwestycji, ale jest wielomilionowa. Kapitał zakładowy Nekera został podniesiony do 1,5 mln zł – podkreśla Nykiel.

W ofercie nowego biura znajdziemy m.in. wakacje w basenie Morza Śródziemnego, a także  Karaiby, Afrykę oraz Azję. Podobnie jak Neckermann, firma proponuje wyjazdy z dojazdem własnym na narty i kierunki letnie (głównie na południe Europy, na Kubę i Dominikanę). Nekera będzie oferować hotele z oferty Triverny. 

— Mamy w ofercie ponad 600 hoteli w Polsce. Nigdy jeszcze żaden tradycyjny touroperator nie oferował rodzimego produktu na taką skalę – puentuje prezes.

Źródło: Puls Biznesu/ Rzeczpospolita

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.